Inkonst

Pressmaterial

Här finns pressfoton för aktuella programpunkter.

Fotografens namn anges alltid i bildens titel (om fotografen är känd). I annat fall går det bra att skriva Foto: pressbild.

Alla filer ligger som  jpeg-bilder som kan laddas ner. Spara filer genom att högerklicka och välj ”Hämta länkad fil som” på Mac eller ”Spara mål som” på PC. (Väljer du ”spara bild som” kommer endast den lilla tumbilden att sparas, inte den länkade originalfilen.) Du kan givetvis också klicka på bilden så en stor bild öppnas, och sen välja ”spara som”.

 

Presskontakt

Verksamhetsledare: Paul Kraus paul@inkonst.com
Musiken: Ulf Eriksson ulf@inkonst.com / Emanuel Sundin emanuel@inkonst.com / PR: Mika Hallbäck mika@inkonst.com
Scenkonsten: Petra Huisman petra@inkonst.com / PR: Amanda Davies amanda@inkonst.com
Kulturscenen: Ellinor Gylling ellinor@inkonst.com / PR: Amanda Davies amanda@inkonst.com

 

Logotyp

Vår logga kan du ladda ner här i diverse versioner för både tryck och digital användning.

Pressbilder arrangemang

Pressfoton personal (Ellinor, Petra, Ulf)

Pressfoton Inkonst allmänt