Inkonst

Pressmaterial

Här finns pressfoton för aktuella programpunkter.

Fotografens namn anges alltid i bildens titel (om fotografen är känd). I annat fall går det bra att skriva Foto: pressbild.

Alla filer ligger som  jpeg-bilder som kan laddas ner. Spara filer genom att högerklicka och välj ”Hämta länkad fil som” på Mac eller ”Spara mål som” på PC. (Väljer du ”spara bild som” kommer endast den lilla tumbilden att sparas, inte den länkade originalfilen.) Du kan givetvis också klicka på bilden så en stor bild öppnas, och sen välja ”spara som”.

 

Presskontakt

T.f. verksamhetsledare: Paul Kraus paul@inkonst.com
Musiken: Ulf Eriksson ulf@inkonst.com / Emanuel Sundin emanuel@inkonst.com / PR: Mika Hallbäck mika@inkonst.com
Scenkonsten: Petra Huisman petra@inkonst.com / PR: Annie Eliasson annie@inkonst.com
Kulturscenen: Ellinor Gylling ellinor@inkonst.com / PR: Maja Strömberg maja@inkonst.com
Marknadsansvarig: Maja Strömberg maja@inkonst.com

 

Logotyp

Vår logga kan du ladda ner här i diverse versioner för både tryck och digital användning.

Pressbilder arrangemang

SCENKONST S/S 23

Make Banana Cry – Andrew Tay & Stephen Thompson
Photo: Richmond Lam

Don't Fear Change – BRAVOTOGA
Photo: Press

Lead Us – Lisa Janbell & Riksteatern
Photo: Malou Bergman
















Pressfoton personal (Ellinor, Petra, Ulf)

Pressfoton Inkonst allmänt